Türbosan, 1971 yılında, Endüstriyel tesislere, Enerji tesislerine ve Kamu Kurumlarına proje bazlı pompa ve pompa sistemleri üretmek amacı ile kurulmuştur. Farklı özelliklerde ve özel malzemelerden üretilmiş yüzlerce pompamız çeşitli tesislerde yıllardır hizmet vermektedir.

Türbosan üretimini yaptığı tüm pompaların tasarımını, projelendirilmesini ve üretimini kendi tesislerinde yapmaktadır. İç ve dış pazar taleplerine bağlı olarak, ürün tiplerimize, farklı mekanik konstrüksiyon seçenekleri de sunduğumuz, yeni modeller ilave etmekte ve yüksek kalitemiz ile uluslararası sektörel firmalar ile rekabet etmekteyiz.

TÜRBOSAN, JES (Jeotermal Enerji Santralleri) tesislerinde kullanılan, Kuyubaşı, Reenjeksiyon ve Yangın pompalarını üretmektedir ve bu konuda yeterli teknik bilgi, teknik donanım ve tecrübeye sahiptir.

Türbosan proje öncesi ve sonrası her türlü teknik hizmeti vermektedir.

Ürettiğimiz ürünlerin yaklaşık %40 nı İhraç etmekteyiz. Almanya, İtalya, İsveç, Hollanda, Macaristan, Orta doğu ülkeleri, Afrika kıtasındaki çeşitli ülkeler, Pasifik ülkeleri gibi…

Türbosan Ürünlerinin genel tanımları;

 1. Salyangozlu NORM Pompalar
 2. Çift emişli CEP pompalar
 3. Sıcak su NORM HP pompaları
 4. Kademeli santrifüj KAT pompalar
 5. Kanalizasyon Dalgıç DAS pompaları
 6. CAP serisi pis su pompaları
 7. Eksenel ve Karışık akımlı EKS-K/E kolon borulu pompalar
 8. UL listed Yangın ÇEP-NORM pompa sistemleri (NFPA20)
 9. Kimyasal proses pompalar
 10. API 610 Proses pompaları
 11. Brine NORM- EKS K pompaları
 12. Tüplü dalgıç pompalar
 13. Parçalayıcı bıçaklı PARPO dalgıç pompalar
 14. Kızgın yağ KYP pompaları
 15. Hidrofor setleri

Türbosan çeşitli proseslerin ihtiyaç duyduğu farklı, özel ve yüksek kaliteli malzemelerden Pompalar üretmektedir. Paslanmaz çelik, Dublex, Super dublex, Alaşımlı sertleştirilmiş çelikler, Pik döküm, Alaşımlı bronz……. v.b malzemeleri pompa imalatında kullanmaktadır.

Esnek ve butik üretim prensibi ile en uygun ticari koşullarda, yüksek verimli pompalarla müşterilerine hizmet vermektedir.

Müşteri istek ve beklentilerini, müşterilerin menfaati doğrultusunda gerçekleştiren TÜRBOSAN’ ın hedefi “ Kusursuz ürün kaliteli hizmet” sunmaktır.

Türbosan Web Sayfası