EXERGY, 2009 yılında yenilikçi ve öncü Radyal Dış Çıkışlı Türbini piyasaya sürdü ve ORC endüstrisini sonsuza kadar değiştirdi. Bugün temel teknolojimiz ve 15 yıllık elektrik santrali tasarım deneyimimizle biyokütle, güneş, jeotermal enerji ve atık ısı geri kazanımı da dahil olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üretimi için Organik Rankin Çevrim (ORC) sistemlerinin tasarımcılarına, mühendislerine ve üreticilerine liderlik ediyoruz. EXERGY’nin ORC sistemleri geleneksel Rankin çevrim sistemleriyle karşılaştırıldığında daha yüksek verimlilik ve esneklik ortaya koymakta ve EXERGY’nin yıldan yıla kaydettiği büyümeye katkıda bulunmaktadır.

Şirket 2000 yılında Claudio Spadacini tarafından kurulmuş ve 2011 yılında İtalyan Maccaferri Industrial Group’a bağlı SECI Energia holding bünyesindeki bir kuruluş halini almıştır. Maccaferri, dünyanın her yerine yayılmış 5.200 çalışanıyla 1.2 milyar Euro yıllık ciroya sahiptir.

EXERGY ORC türbin ve elektrik santralinin geliştirme ve üretim süreçlerini kendi bünyesinde yapmaktadır. Bu süreçlere Ar-GE, test, mühendislik, proje yönetimi ve satış sonrası hizmetler dahildir. Ar-Ge faaliyetleri; teknolojisini çok çeşitli uygulamalara uyacak şekilde adapte etmek üzere yıl boyunca çalışan şirketin kilit ayırt edici özelliklerinden biridir. Exergy Ar-Ge çalışmalarına yıllık cirosunun 10%’sini ayırmaktadır.

EXERGY, dünya genelindeki pazarların büyümesine ve hali hazırda faaliyet gösteren elektrik santrallerinin sayısını arttırmaya odaklanarak, sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen bir iş geliştirme planını sahiplenmiştir.

Türkiye pazarında başarılı olan EXERGY, 2014 yılının Haziran ayında merkezi İzmir/Kemalpaşa’da yer alan ve %100’ü Türk olan bir alt şirket kurmuştur.

Genel Müdür Celal Tuğcu tarafından yönetilen EXERGY TURKEY’İn İzmir/Kemalpaşa’da bulunan fabrikası EXERGY Radyal Dış Çıkışlı Türbininin yerli üretimini yapmaktadır. Fabrikaya ek olarak çalışan santrallerin yedek parçalarının ve kurulumu yapılacak olan santrallerin parçalarının depolandığı ayrı bir tesiste yedek parça stoğu da bulundurulmaktadır.

EXEGY TURKEY;

  • TÜRBIN,
  • YAĞLAMA SISTEMI,
  • HIZ KONTROL SISTEMI VE
  • EGZOS SISTEMI’NIN

yerli üretimini sağlayarak müşterilerinin 10.5 USDcent/kWh tarife üzerine 1.3 USDcent/kWh yerli katkı teşviğinden faydalanmasını sağlamaktadır.

EXERGY TURKEY’in Üretim, Satış, Satış Sonrası Servis ve Bakım ve Satın Alma Departmanları mühendis ve uzmanlardan oluşan toplam 42 kişilik deneyimli bir kadrodur ve her geçen gün kadrosu büyümektedir. EXERGY TURKEY, müşterilerine satış sonrası servis ve bakım hizmetlerini Türk ekibiyle sağlamaktadır.

Exergy Web Sitesi